انگلیس، آمریکا و فرانسه دیروز یک پیش نویس جدید برای شورای امنیت تهیه کرده اند که در آن ایران را در ارتباط با دستیابی حوثی‌های یمن به موشک، محکوم می‌کند و به شورای امنیت اجازه می دهد علیه هرگونه فعالیت مرتبط با استفاده از موشک های بالستیک در یمن، تحریم های هدفمندی اعمال کنند.

  فرانسه ، پلیس بد مذاکرات هسته‌ ای ، واردکننده اولین ویروس‌ های ایدز به ایران از طریق صادرات خون‌ های آلوده و مبتلا کردن ۹۷۶ بیمار هموفیلی بخت‌ برگشته به HIV ، اهدا کننده جنگنده‌ های « سوپراتاندارد » و « موشک‌ های لیزری » به صدام برای قتل عام ایرانیان ، میزبان اجلاس‌ های مستمر و رسمی منافقین در طول سال‌ های اخیر و... در یک "روز معمولی" و طی یک فعالیت روتین دست به یک اقدام ضدایرانی دیگر زده است.

  دمش گرم! دم ما هم گرم که همه چیزمان از همه چیزمان منفصل است! وقتی سامسونگ پیزوری علی‌ رغم بازار گسترده ایران به خودش اجازه می‌ دهد نمایندگان المپیکی کشورمان را آن‌ طور تحقیر کند چرا فرانسه نگران قراردادهای کلانش با جمهوری اسلامی باشد؟

  کاری به پژو و خودروسازی ورشکسته و فرسوده کشور ندارم. اما اینکه این وسط بنیاد شهید و سازمان اقتصادی کوثر به اسم "اقتصاد مقاومتی" و با رانت‌ های حاکمیتی در طول سال‌ های اخیر هزاران راس بز و گوسفند با قیمت‌ های گزاف از فرانسه وارد کشور کرده‌ اند واقعا دست‌ مریزاد دارد!

  نژادهای بومی کشور که طی صدها سال با اقلیم ما سازگار شده‌ اند را رها کرده‌ و به اسم افزایش تولید ، بزهای پستان طلایی وارد کرده‌ اند. آن وقت اگر همین بزها در یزد و ورامین و... دچار بیماری و تلفات بشوند دیگر مشکل واردات‌ چی‌ ها نیست.

 کسی هم نیست در این مملکت بپرسد آخر تکلیف ده‌ ها پروژه تلقیح گوسفند رومانوف با نژادهای بومی که به اسم چندقلوزایی سال‌ های سال اسباب دوشیدن بودجه و شیرهای نفت شد ، معلوم شده که کاسبی جدید راه انداخته اید؟!

  بیچاره "شهدا" که "بنیاد"شان با بز و گوسفند فرانسوی چه‌ ها که‌ نمی‌ کند!

#واردات_دام_فرانسوی
#سازمان_اقتصادی_کوثر


لیست واردات کالاهای عجیب و غریب به کشور

یکشنبه 29 بهمن 1396 11:50 ب.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

در سال گذشته حدود 31 درصد از واردات 6/43 میلیارد دلاری از محل تعرفه آنهم با حقوق ورودی 5 درصد وارد کشور شده است.

 1- واردات سه مورد سیگار برگ که قیمت هر نخ آن برای مصرف کننده ایرانی 26500 تومان تمام شده است.

 2- واردات ده ها مورد پتو به مبلغ دهها میلیون دلار که در سه مورد آن پتو با کرک حیوانات خارجی وارد کشور شده است.

 3-دهها میلیون دلار توتون قلیان با حقوق ورودی 5 درصدی وارد کشور شده در حالیکه دستگاه نوار قلب – دستگاه بازکننده عروق – دریچه اکسیژن هوا در اتاق عمل حقوق ورودی 15 درصد دارد. به عبارتی وسایل سرطان زا با تعرفه 5 درصد وسایل درمان با تعرفه 15 درصد وارد کرده‌ایم.جالب اینجاست صدها میلیارد تومان هم خرج مبارزه با وسائل سرطان زا می‌کنیم.

 4- واردات 10مورد لاکهای رنگ کننده

 5- متأسفانه یک مورد 160تن گل ولای فاضلاب از کشور ترکیه با تعرفه 38252000 به ایران وارد شده است .

 6- واردات دهها میلیون دلار لوازم خانه داری وپاکیزگی برای سرویس بهداشتی با تعرفه 39249000

 7- واردات 6مورد گیلاس شیشه ای پایه دار در محموله های چندین میلیون دلاری

 8- واردات 42مورد محموله سنگین کاغذ رولی سیگار

 9-  واردات 26 محموله بزرگ به ارزش دهها میلیون دلار کالسگه بچه با تعرفه87150000

 10- واردات 15 مورد محموله کراوات به ارزش دهها میلیون دلار

 11- واردات 12مورد محموله کلاه کیس با تعرفه67049000 و 65040000

 12- واردات یک میلیون و دویست هزار دلار بیل وکلنگ با تعرفه 82013000 و82011000

 13-  واردات 66 محموله کیسه خواب و کیف دستی

 14- واردات 73800 دلار شتر از افغانستان و بسیاری دیگر از کالاهای غیر ضروری که تولید کننده و کارگر آن در کشور بیکار است.

#اقتصاد_مقاومتی 


سد #ایلیسو #ترکیه

یکشنبه 29 بهمن 1396 11:21 ب.ظ

 سد #ایلیسو #ترکیه با ظرفیت ۱۰.۶ میلیارد مترمکعب بر روی رودخانه دجله ، امسال به بهره‌ برداری می‌ رسد و پیش‌ بینی می‌ شود ۵۶ درصد آب ورودی به عراق از این رودخانه را کاهش دهد.
 
 در حال حاضر حجم آب رود دجله به شدت کم شده و در آستانه خشک شدن قرار گرفته است. با این حساب در سال‌ های آینده باید منتظر طوفان #ریزگرد با منشاء خارجی باشیم...

#پروژه_گپ
#ترکیه


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d189.jpg


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d190.jpg

#نمودار
#روغن


#آنفولانزا ؛ حادثه یا دخالت عامل انسانی... ؟!

یکشنبه 29 بهمن 1396 05:00 ب.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d194.jpg
#طرح_مفهومی
#کاریکاتور


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d193.jpg


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d192.jpg

#تونل زمان  
#توحش غرب
#هولوکاست واقعی
#نا امنی غذایی
#عکس نوشت


سد سازی‌ های بی‌ رویه ؛ عامل خشک شدن #دریاچه ارومیه!

یکشنبه 29 بهمن 1396 02:41 ب.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d191.jpg

 درحالیکه شریان‌ های حیات دریاچه ارومیه مسدود است ، اما مسئولان انگشت اتهام را به سمت #کشاورزی برده‌ اند!

#بحران مدیریت آب


1️ - صاحبان كارخانجات #روغن نباتی (با ظرفیت بیش از سه و نیم میلیون تن نیاز كشور ۱.۵ میلیون تن در سال) و كارخانجات روغن‌كشی با ظرفیت حدود ۵.۵ میلیون تن در سال عمده #واردات روغن خام و دانه های روغنی را با استفاده از ارز دولتی انجام میدهند. لازم به یادآوری است که واردكنندگان روغن خام كه صاحبان  كارخانجات روغن نباتی  هستند بیش از ۴۰ درصد سهام كارخانجات روغن‌كشی را نیز در اختیار دارند). لذا واردکنندگان روغن خام سود خود را از طریق واردات بدست می آورند و همین سودهای کلان است که واردکنندگان علاقه ای به خرید دانه های روغنی تولید داخل نداشته و با عدم خرید و یا تاخیر در پرداخت بهای آن ، کشاورزان از کشت مجدد خود داری کرده و روند واردات ادامه پیدا میکند و با افزایش جمعیت کشور و افزایش مصرف میزان وابستگی هر ساله نیز افزایش پیدا میکند و نهایتاً مشكلات زیادی را در روند تولید و توسعه كشت دانه های روغنی بوجود می آورند.

2️ - استفاده از ارز دولتی به دلیل قرار گرفتن روغن نباتی در سبد كالای اساسی  و مصرفی مردم .
 
3️ - خروج آسان ارز از كشور بر مبنای واردات روغن خام با کیفیت : ارز خروجی بر مبنای روغن با كیفیت خارج  اما روغنی که وارد کشور می شود فاقد کیفیت مورد نظر بوده  و در نتیجه از قیمت کمتری نیز بر خودار می باشد و از تفاوت قیمت این دو نوع روغن مقدار زیادی سود بدست می آورند

4️ - امكان قیمت گذاری دلخواه واردكنندگان

5️ - با اعلام ظرفیت بالای کارخانجات روغن نباتی ( تصفیه روغن ) : واردکنندگان با ارز دولتی مبادرت به واردات روغن خام و انجام پروسه تصفیه آن در داخل  نموده  و با صادرات آن به كشورهای دیگر مانند عراق و افغانستان و جایزه صادراتی هم دریافت می نمایند.
 
 با توجه به موارد فوق واردكنندگان روغن تمایلی به خرید دانه های روغنی در كشور ندارند و بصورت مستقیم و غیرمستقیم با نخریدن دانه های داخلی و عدم پرداخت به موقع پول كشاورزان از توسعه كشت دانه های روغنی جلوگیری می نمایند و وزارت جهادكشاورزی را در تنگنا قرار میدهند.

#اختصاصی
#روغن
#واردات
#اقتصاد_مقاومتی
#اشتغال
#وابستگی

 واحد مطالعات امنیت غذایی مصاف
https://t.me/joinchat/AAAAAEMLE1NBxE6ePIdZTQ


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d186.jpg

وقتی پاتریک موور (مؤسس و عضو سابق یکی از بزرگترین جنبش‌های به اصطلاح محیط زیستی) از پروژه های #نفوذ این حزب پرده بر میدارد!

 به بهانه دستگیری برخی #جاسوسان که در قالب برنامه های #حفاظت از #محیط زیست در #ایران فعالیت داشتند! متن زیر بخش‌هایی از صحبت های  Patrik Moore (یکی از مؤسسین بزرگترین جنبش حامی محیط زیست در جهان) ، تحت عنوان "Why I Left Greenpeace" می باشد که در آن از تأسیس تا جداشدن وی از این سازمان فریبکار جهانی سخن می گوید (متن کامل این صحبت ها در لینک پیوست قابل دسترس می باشد. کلیپ تصویری صحبتهای ایشان نیز در ادامه پست بارگذاری خواهد شد):

 در سال ۱۹۷۱ من گروهی زیست محیطی را در زیرزمین کلیسایی در ونکوور #کانادا تأسیس کردم که بعد از ۱۵ سال به یک گروه بین المللی اثرگذار تبدیل شد. ما هر ماه در سر خط خبرهای روزنامه ها بودیم. من معروف شده بودم اما این گروه را ترک کردم. در ابتدا ماموریت گروه ما مقدس بود اما به مرور به #فساد کشیده شد و #اهداف سیاسی و #هراس افکنی (محیط زیستی) بر علم و حقیقت غلبه کرد. وقتی در دانشگاه بریتیش کلمبیا دکترای اکولووژی میخواندم، به گروه کوچکی از فعالین محیط زیست به نام « #کمیته ضد امواج » پیوستم.

 کمیته ضد امواج ماموریت داشت کمپینی دریایی علیه آزمایش بمب هیدروژنی آمریکا در آلاسکا به راه بیاندازد این در واقع نمادی از مخالفت ما با جنگ هسته ای بود. یک بار که یکی از جلسات اولیه ما رو به پایان بود یکی گفت «صلح» یکی دیگه پاسخ داد که «و این صلح چرا سبز نباشد؟» و به این شکل صلح سبز ما متولد شد. « #سبز» نماد #طبیعت و « #صلح» نماد #مردم بود. ما اسم کشتی کوچکمان را «صلح سبز» گذاشتیم.

  اما در سال ۱۹۷۵ «صلح سبز» کاملا تغییر مسیر داد و از فعالیت‌ های ضد جنگ به فعالیت‌هایی مثل نجات نهنگ‌ ها و حافظ محیط زیست روی آورد. با حمایت رسانه‌های جمعی خیلی زود سیل کمک‌ های مردم و سرمایه‌داران به طرف ما سرازیر شد. در اوایل دهه ۱۹۸۰ ما چند تا کمپین همزمان علیه زباله‌ های سمی ، آلودگی هوا ، شکار تفریحی ، و شکار نهنگ تشکیل دادیم. از آن زمان رهبران گروه مسیر جدیدی در پیش گرفتند و من به شرایط جدید انتقاد داشتم. هیچ کدام از مدیران صلح سبز به جز من تحصیلات علمی دانشگاهی نداشتند. در آن هنگام درگیر موضوعاتی بودیم که به مسائل پیچیده ای مانند مانند سم شناسی ، شیمی و سلامت انسان مربوط میشد. برای اینکه بدانیم نجات نهنگ‌ ها از انقراض چقدر خوبه احتیاجی به داشتن دکتری در رشته زیست دریا نیست.

 اما وقتی میخواهید تحلیل کنید که کدام ماده شیمیایی باید ممنوع شود باید دست کم اندکی اطلاعات تخصصی داشته باشید. اولین درس بوم شناسی این است  که  همه ما در طبیعت به هم مربوط میشویم و انسان‌ ها هم بخشی از طبیعت هستند و برای حفظ آن تلاش می‌کنند. درست است که حفاظت از تنوع زیستی مهم است اما مسئله همیشه به این سادگی نیست.

 برخی اجزای طبیعت مثل عوامل بیماریزا دشمن ما هستند و به لحاظ اخلاقی متعهدیم از جان انسانها در برابر این دشمنان محافظت کنیم. پس تنوع زیستی همیشه هم دوست ما نیست. من متوجه موضوع دیگری هم متوجه شده بودم. با پیشرفت صلح سبز و تبدیل شدن آن به سازمانی بین المللی، با #صدها میلیون دلار دریافتی در سال، تغییری بزرگ در نگرشمان هم به وجود آمده بود.

 «صلح» به عنوان نماد مردم از «صلح سبز» حذف شده بود و اکنون تنها این «سبز» بود که اهمیت داشت!! در رویکرد جدید #انسان ها #دشمن زمین تلقی میشدند. #توقف پیشرفت و #صنعت و مقابله با #فناوری‌ های نوین و مفید به موضوعات اصلی جنبش ما تبدیل شد. منطق و علم ، جایی در اندیشه گروه نداشت. شرط دریافت کمک های مالی و تقویت کمپین های ما از جانب حامیان مالی ؛ جهت‌دهی به احساسات مردم (در جهت مطالبات سیاسی آن ها) ، هراس افکنی از خسارتهای موهوم محیط زیستی ، و ارائه اطلاعات غلط در جوامع هدف بود.

 هم اکنون در همه جای دنیا راهپیمایی های این جنبش با اهداف سیاسی و نه حافظ محیط زیستی انجام میپذیرد نمونه اخیر آن دریکی از کشورها تحمیل استفاده نکردن phthalate در برخی تولیدات به حکومت توسط این جنبش بود (درحالیکه بعدها ثابت شد استفاده از این ماده هیچ مخاطره ای ندارد!).در واقع این شعارها و فعالیت ها بیشتر سیاسی و به جهت منحرف کردن اذهان مردم و مسئولین از مخاطرات اصلی محیط زیستی بود.

 همه ما در قبال محیط زیست مسئولیم و باید بر آن نظارت کنیم. ولی این نظارت وجهت دهی باید از جانب کارشناسان وعلم باشد و نباید اجازه دهیم #آژانس‌ های سیاسی تصمیمات محیط زیستی ومنافع جمعی ما راجهت دهند!

 #پویان مرتضوی

#جاسوس
#فناوری_هراسی
#نفوذ
#دوتابعیتی_ها
#برسد_به_دست_مخاطب_خاص

http://www.goo.gl/AdFykv

  واحد مطالعات امنیت غذایی مصاف
https://t.me/joinchat/AAAAAEMLE1NBxE6ePIdZTQ


حذف دلار و یورو از مبادلات ایران و هند

شنبه 28 بهمن 1396 07:31 ق.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d188.jpg

حذف دلار از مبادلات افتصادی ایران و استفاده از پول مشترک بین کشورها بهترین راه برون رفت از تحریم های بانکی است

 کاری که سالها پیش باید انجام میشد


دکتر محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر کشور گفت :

 مردم از تماس و شکار پرندگان وحشی خودداری کنند و این موضوع را جدی بگیرند.

 تاکنون فقط ۱۸ مورد از ابتلا به این بیماری در دنیا گزارش شده و همه این موارد نیز در کشور چین اتفاق افتاده و در هیچ کشور دیگری مشاهده نشده است.

 این بیماری در ایران فقط بین پرندگان وحشی و تنها در منطقه محدودی از استان گیلان مشاهده شده است.

 سازمان‌ های دامپزشکی ، محیط زیست و وزارت بهداشت تمام اقدامات کنترلی لازم را در این زمینه انجام داده‌اند و در حال حاضر تمام کسانی که با این پرندگان در ارتباط بوده‌ اند واکسینه شده‌ اند.

#سازمان_دامپزشکی
#آنفلوانزا


بازی #صدا و سیما در زمین شبکه‌های معاند #انقلاب اسلامی

چهارشنبه 25 بهمن 1396 11:40 ق.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

تلاش برای استحاله مفهوم #خودکفایی و #امنیت غذایی توسط مجری ان شاء الله نا آگاه شبکه چهار سیما و پاس گل به آقای #کاوه مدنی که البته در این برنامه به تازگی از فرنگ تشریف آورده بودند و هنوز به سمت معاون #سازمان حفاظت محیط زیست منصوب نشده بودند!

1 - #خودکفایی غذایی شرط اصلی تحقق #امنیت غذایی در کشورهایی مانند "ایران" است که قدرت‌های سلطه‌ گر و استعماری همانند #آمریکا به دنبال ضربه زدن به استقلال آنها با هر وسیله‌ ای هستند. آقای مدنی عزیز! همین فرنگ پیشرفته‌ای که شما از آن فارغ التحصیل شدید از فروختن داروهای بیماران سرطانی خودداری کرد تا مردم را بر علیه حکومت بشوراند ولی موفق نشد. صد البته روزی هم با وقاحت تمام از #تحریم غذایی کشور ابا نخواهد کرد. #واردات نسخه‌ای است که از دهان #صدای آمریکا و رسانه سلطنتی ملکه #انگلستان و رابرت مرداک صهیونیست برای ایران پیچیده می شود ، اما شما چرا؟!

2 - خودکفایی تنها آرمان و شعار نیست و کشورهای ۵ + ۱ همگی چندین برابر نیازهای خود تولید غذای اساسی از جمله #گندم می‌ کنند و هیچکدام دست از #حمایت های سنگین مستقیم و غیر مستقیم خود از #خودکفایی برنداشته‌ اند و پز روشن فکری نمی‌ دهند!

3 - خودتان هم میدانید هر چند اعتراف نمی‌ کنید ، که کشاورزی عامل مشکلات آب در کشور نیست ، بلکه #بحران در #مدیریت متولیان آب در #وزارت نیرو طی دهه‌ های اخیر بوده که بدون توجه به #اقلیم ایران اقدام به ساخت سازه‌ های عظیم کردند و امروز مشکلات ناشی از آن در حوزه‌ ها پدیدار شده است. #سد سازی

 تا دیر نشده خودتان را از این جریان #کشاورزی هراسی و انداختن تقصیرها به گردن کشاورزی ، جدا کنید تا تاریخ شما را بی رحمانه قضاوت نکند.

#کاوه_مدنی
#وزارت_نیرو
#سد_سازی
#بحران_مدیریت_آب
#سازمان_حفاظت_محیط_زیست


 واحد مطالعات امنیت غذایی مصاف
https://t.me/joinchat/AAAAAEMLE1NBxE6ePIdZTQ


جزییاتی از خودکشی یک متهم به جاسوسی در زندان

چهارشنبه 25 بهمن 1396 11:25 ق.ظ

پس از خودکشی «کاووس سید امامی» در سلول محل نگهداری‌ اش جزییاتی از پرونده و مرگش افشا شد.

 روز گذشته بود که دادستان عمومی و انقلاب تهران خبر از دستگیری یک تیم چهار نفره از جاسوسان داد.

 بررسی‌ ها برای مشخص شدن هویت افراد بازداشت شده ادامه داشت تا اینکه مشخص شد این افراد برخی از کارشناسان و مسئولان حوزه محیط زیست بوده‌ اند.

 تنها ساعاتی پس از انتشار این خبر برخی از شبکه‌ های معاند و رسانه‌ های ضدانقلاب از مرگ کاووس سیدامامی ، استاد دانشگاه ، خبر دادند که مشخص شد این فرد یکی از افراد دستگیرشده در پرونده جاسوسی بوده است.

 جریانات ضدانقلاب تلاش بسیار کردند تا خودکشی سید‌امامی را جنایت قلمداد کنند.

 اطلاعات موجود از پرونده سیدامامی حکایت از آن داشت که این فرد چندین روز قبل از اعلام دستگیری از سوی دادستان تهران دستگیر شده و در جریان بازجویی‌ ها به انتقال حجم زیادی از اطلاعات محرمانه به سرویس‌ های جاسوسی خارجی اعتراف کرده است.

 همچنین مشخص شد این فرد در مواجهه با بازجویان پرونده از بالا بودن حجم اطلاعات بازجویان از پرونده‌اش شوک‌زده و بهت‌زده شده و در لحظاتی دور از چشم زندان‌بانان دست به خودکشی زده است.

 صحت این اطلاعات و نحوه فوت سیدامامی از هاله‌ ای از ابهام قرار داشت که سرانجام جعفری دولت‌ آبادی دادستان تهران در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در مصاحبه با رسانه‌ ها به اتهام سیدامامی در خصوص جاسوسی اذعان کرده و گفت این فرد در زندان دست به خودکشی زده است.

 آنچه مشخص است این است که این فرد در سلول محل نگهداری خود را به دار آویخته است.

 این در حالی است که اطلاعات تکمیلی‌ تر حکایت از آن دارد که سیدامامی اطلاعاتی را از حوزه آب و منابع آبی ایران به مؤسسات وابسته به سیا و MI6 انتقال می‌ داده است.

 ارتباط سید امامی با سرویسهای جاسوسی بیگانه که ظاهرا با اسناد غیر قابل انکار ثابت شده است ،  با توجه به سوابق و مشیء اخلاقی وی باعث تعجب دانشجویانش در دانشگاه امام صادق (ع) شده است.

 بله دانشگاه امام صادق (ع) ، نفوذ یعنی کسی که فکرش را هم نمیکنی و البته در جایی که فکر آن هم به ذهنت خطور نمی کند

#نهان_خانه

 تنها کانال رسمی استاد رائفی پور و جنبش مصاف
http://T.me/joinchat/AAAAADwiIiTk_fhNgzD4nQ


نمایندگان مجلس برای جلوگیری از افزایش احتمالی قیمت آذوقه مردم موضوع واردات محصولات #تراریخته را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.


سفیر روسیه ایران را از فاکتور‌های مهم حفظ ثبات در منطقه می‌داند و خواستار حذف هر چه سریعتر دلار از مبادلات بین دو کشور است


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d166.jpg

آقای #مهندس حجتی ، وزیری متدین ، متعهد، سخت کوش و پرتلاش و مورد حمایت خاص مقام معظم رهبری است.

 وزارت جهاد كشاورزی به دلیل حساسیت بالا در تامین امنیت غذایی كشور ، تنها وزارتخانه‌ ای است كه نماینده ولی فقیه دارد که همراه با جهادگران عرصه بخش كشاورزی می‌توانند با روحیه جهادی در خدمت كشاورزان و تولیدكنندگان بخش كشاورزی باشند.

#مهندس_حجتی


#نگاه خطرناک به دامداری سنتی

دوشنبه 23 بهمن 1396 05:50 ب.ظ

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d167.jpg

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌ جمهور به دامداری و مشکلات دامداران در کشور اشاره کرد و گفت : دامداری سنتی چیزی جز ضرر ندارد!

  آقای رضوی! دامداری سنتی ایران ، قدمت چند هزار ساله دارد و در برابر تلاش‌های زیادی که برای حذف این میراث تمدنی از طرف انگلیس و شوروی و رضا خان شد، مقاومت کرد. شما هم تلاشتان بیهوده خواهد ماند!

#ورود_دام_به_مرتع


درباره بازداشت برخی فعالان زیست محیطی

دوشنبه 23 بهمن 1396 05:30 ب.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

توییت #کاوه مدنی ، معاون #سازمان حفاظت محیط زیست درباره بازداشت برخی فعالان زیست محیطی

‼️ظاهراً آقای معاون سازمان آزاد هستند و به فعالیت توئیت زنی خود همچنان با قدرت ادامه می دهند!

#آرامش_خاطر
#تنگ_نظری
#تیکه_پراکنی
#منظور_؟

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d168.jpg


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d169.jpg

مدرس : دکتر Ram BhujelT مولف کتاب : A manual for Tilapia Business Managment

 علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ های داخل پوستر تماس بگیرند.

#تیلاپیا
#بازی_دو_قطبی


چگونه سن تخم مرغ رو تشخیص دهیم؟

دوشنبه 23 بهمن 1396 04:55 ب.ظ

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d165.jpg


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d164.jpg

#بخش چهارم

 کمیسیون تلفیق ، به‌ تازگی بندی به لایحه بودجه سال 97 افزوده است که در صورت تصویب آن ، برای واردات هرگونه نهاده تراریخته مِن‌ جمله نهاده‌ های دامی محدودیت‌ هایی جدی اعمال خواهد شد. این در حالی است که اروپا به‌ عنوان بزرگ‌ ترین مخالف محصولات تراریخته در جهان ، تاکنون به‌هیچ‌ عنوان واردات «نهاده‌ های دامی تراریخته» را ممنوع و یا محدود نکرده است چراکه می‌ داند این کار یعنی مختل کردن 90درصد تولیدات صنعت دام و طیور!
ارتباط مستقیم بین نوسانات قیمت نهاده‌های دامی و قیمت محصولات پروتئینی کشور از بین نهاده‌های دامی کنجاله سویا یکی از مهم‌ترین منابع تغذیه دام و طیور و منبع اصلی تأمین پروتئین موردنیاز طیور و درنتیجه از مهم‌ترین نهاده‌های تولید گوشت مرغ، تخم‌مرغ، گوشت گوساله و شیر در ایران و بسیاری از کشورهای جهان است.

 هم‌ اکنون سالانه نزدیک به ۲.۵ میلیون تن کنجاله سویا در کشور مصرف می‌ شود که بخش قابل‌ توجه آن در بخش خوراک طیور و دام است. وابستگی روزافزون صنعت دام و به‌ویژه طیور کشور به کنجاله سویا و ذرت منجر شده تا هرگونه نوسان قیمت این محصولات از نگاه فعالان بازار آن به‌دقت و حساسیت پیگیری شود ، به‌ طوری‌ که اگر به مدت چند روز عرضه این کالا به بازار با اخلال مواجه شود ، بازار گوشت و مواد پروتئینی کشور به‌ شدت تحت تأثیر قرار خواهد گرفت!

 نمودار پیوست گویای ارتباط نزدیک قیمت نهاده سویا بر روی قیمت نهایی گوشت مرغ و تخم‌مرغ را نشان می‌ دهد و همان‌ گونه که مشخص است در سال‌ هایی که قیمت سویا در بازار افزایش یافته است بلافاصله قیمت تولیدات پروتئینی نیز بالا رفته است.

 عدم شکوفایی ظرفیت تولید داخلی نهاده‌ های دامی ، با اعمال تعرفه بالا بدون طراحی «سبد حمایتی» اگر هدف کمیسیون تلفیق مجلس از پیشنهاد این لایحه حمایت از تولید داخلی می‌ باشد باید دید آیا درحال حاضر شرایط ارتقای تولید داخلی این نهاده‌ ها و تأمین نیاز صنعت دام و طیور برای کشور فراهم است یا خیر؟ هم اکنون بالای ۷۰ درصد نیاز سویای ما وابسته به واردات است ولی مسلماً کشور ما توانایی افزایش ظرفیت تولید نهاده‌ های دامی و بی‌ نیازی از واردات را دارا می‌ باشد ، ولی برای حمایت از این تولیدات باید «سبد حمایتی» طراحی شود و صِرف اعمال تعرفه بالا آن هم به یکباره و  بدون توجه به فراهم کردن سایر زیرساخت‌ های افزایش بهره‌ وری تولید این محصولات ، می‌تواند منجر به آسیب دیدن بدنه صنعت دام و طیور و مصرف‌ کنندگان نهایی تولیدات پروتئینی شود.

 به‌ عبارت‌ دیگر درصورتی‌ که ظرفیت افزایش تولید داخلی برخی نهاده‌ های وارداتی دام و طیوری نظیر کنجاله سویا در کوتاه‌مدت برای کشور فراهم نشده باشد ؛ اعمال تعرفه‌ های بالا برای آن ، نتیجه‌ای جز افزایش قیمت تمام‌ شده محصولات پروتئینی ؛ و یا روی آوردن به واردات این محصولات و نیل کشور به وابستگی در پی نخواهد داشت! بنا بر پیش‌ بینی‌ های کارشناسان این تصمیم در صورت اجرایی شدن می‌تواند قیمت محصولات پروتئینی را بین ۳۰ الی ۵۰ درصد افزایش دهد که این امر در نهایت به ضرر مصرف‌کنندگان (مخصوصاً اقشار کم‌درآمد جامعه) خواهد بود.

 پویان مجتبوی

#یادداشت_کارشناسی
#کمیسیون_تلفیق_بودجه_۹۷
#محدودیت_واردات_نهاده_های_دامی
#افزایش_قیمت_محصولات_پروتئینی
#سیاست_حمایتی


دادستان تهران تایید کرد :

یکشنبه 22 بهمن 1396 11:26 ب.ظ

#فعال محیط‌ زیست یکی از متهمان پرونده #جاسوسی بود/ فردی که #خودکشی کرد اعتراف‌ هایی علیه خود داشت.

 عباس دولت آبادی ، دادستان تهران در پاسخ به این سوال که آیا فرد بازداشتی که فعال محیط زیست بوده در زندان خودکشی کرده است و آیا ارتباطی با پرونده دستگیری جاسوسان دارد یا خیر؟ گفت : این فرد یکی از همان متهمان بوده است و با توجه به اینکه می‌ دانسته است اعترافات زیادی هم علیه وی شده و هم خود اعترافاتی داشته متاسفانه در زندان دست به خودکشی زده است. / خبرگزاری ایلنا

#کاووس_سید_امامی


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d161.jpg

#اخبار_بیماری
#مهم
#نشر_حداکثری


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d160.jpg

#عیسی_کلانتری
#بحران_مدیریت_آب
#عکس_نوشت


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d159.jpg

#بخش سوم

  کمیسیون تلفیق ، به‌ تازگی بندی به لایحه بودجه سال 97 افزوده است که در صورت تصویب آن ، برای واردات هرگونه نهاده تراریخته مِن‌ جمله نهاده‌ های دامی محدودیت‌ هایی جدی اعمال خواهد شد. این در حالی است که اروپا به‌ عنوان بزرگ‌ ترین مخالف محصولات تراریخته در جهان ، تاکنون به‌هیچ‌ عنوان واردات «نهاده‌ های دامی تراریخته» را ممنوع و یا محدود نکرده است چراکه می‌ داند این کار یعنی مختل کردن 90درصد تولیدات صنعت دام و طیور!

  ۹۵ درصد سویای مصرفی اتحادیه اروپا وارداتی و از نوع تراریخته است
قانون ممنوعیت واردات نهاد‌های تراریخته در حالی توسط مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می‌ شود ، که در کشورهای شاخص به‌ عنوان مخالف محصولات تراریخته نظیر اتحادیه اروپا ، بیش از ۹۰ درصد سویا و بیش از ۲۵ درصد ذرت مصرفی صنعت دام و طیور ، وارداتی و از نوع تراریخته است! اتحادیه اروپا بزرگ‌ ترین صادرکننده گوشت و محصولات پروتئینی در جهان است و تولید این پروتئین‌ ها به مصرف سویا وابسته است.

  بنا بر اطلاعات موجود در سایت EuropaBio و سرویس مطالعات خارجی سازمان USDA بخش اعظم سویای صنعت دام و طیور اروپا وارداتی و از نوع تراریخته می‌باشد (USDA Foreign Agricultural Service. 2016) .
 
  در اروپا برای تولید هر کیلوگرم تولیدات گاو (شیر و گوشت) ۱۷۳ گرم سویا ، تولید هر کیلوگرم گوشت خوک ۲۶۳ گرم سویا و هر کیلوگرم تولیدات طیور (گوشت و تخم‌مرغ) ۸۸۲ گرم سویا مصرف می‌ شود.

  کشت برخی از محصولات تراریخته در اکثر کشورهای اروپایی ممنوع می‌باشد لذا اتحادیه اروپا در کشورهای خود تنها به تولید سویای غیرتراریخته مبادرت می‌ کند ولی بااین‌ همه میزان تولید داخلی سویای اروپا تنها ۱.۷ میلیون تن می‌ باشد که این مقدار فقط ۵ درصد نیاز اتحادیه اروپا را تأمین می‌ کند و این اتحادیه ۹۵ درصد نیاز سویای خود را از طریق واردات تأمین می‌ کند.

  حجم واردات سویای تراریخته اتحادیه اروپا سالانه ۳۴ میلیون تن ، معادل ۶۰ کیلوگرم برای هر شهروند اروپایی است که این حجم سویای تراریخته از آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی (که فناوری تراریختی را پذیرفته‌ اند) وارد اروپا می‌ شود.

  اتحادیه اروپا در تمامی محصولات کشاورزی به‌غیراز سویا خودکفایی بالای ۱۰۰ درصد را کسب است. دراین‌ارتباط در سایت EuropaBio اذعان شده است با توجه به شرایط فعلی اروپا ، اعمال محدودیت‌ های واردات سویای تراریخته در وضعیتی که وصول به خودکفایی و تولید این محصول در کشورهای اروپایی فراهم نیست ، نتیجه‌ ای جز افزایش قیمت مصرفی داخلی گوشت و سایر تولیدات پروتئینی ، و از دست رفتن سهم صادرات محصولات پروتئینی اروپا نخواهد داشت.

 پویان مجتبوی

#یادداشت_کارشناسی
#کمیسیون_تلفیق_بودجه_۹۷
#محدودیت_واردات_نهاده_های_دامی
#افزایش_قیمت_محصولات_پروتئینی
#سیاست_حمایتی


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d158.jpg

#عکس_نوشت
#باید_پاسخگو_باشند
#بحران_مدیریت_آب


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d157.jpg

دهم بهمن‌ ماه اولین نمایندگی خارج از تهران #بستنی برزیلی یوگوبری در بندرعباس با حضور تعدادی از علاقه‌ مندان به این نوع بستنی افتتاح شد.

 بستنی‌ های وطنی ظاهراً دل دوستان واردکننده را زده و یا اینکه در این بستنی یوگوبری خواص درمانی وجود دارد... الله اعلم

#فاتحه_بر_تولید_داخل


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/675/2024168/d156.jpg
#بخش دوم

 کمیسیون تلفیق ، به ‌تازگی بندی به لایحه بودجه سال ۹۷ افزوده است که در صورت تصویب آن ، برای واردات هرگونه نهاده تراریخته مِن‌ جمله نهاده‌ های دامی محدودیت‌ هایی جدی اعمال خواهد شد. این در حالی است که اروپا به‌عنوان بزرگ‌ ترین مخالف محصولات تراریخته در جهان ، تاکنون به‌هیچ‌ عنوان واردات «نهاده‌ های دامی تراریخته» را ممنوع و یا محدود نکرده است چرا که می‌ داند این کار یعنی مختل کردن ۹۰ درصد تولیدات صنعت دام و طیور!

 امروزه بیش از ۸۰ درصد محصولات تراریخته مورد کشت در جهان شامل سویا و ذرت تراریخته است (سهم بیش از ۵۰ درصدی سویا و بیش از ۳۰ درصدی ذرت) و زمانی که ما میزان تولید جهانی نوع غیرتراریخته با تراریخته این نهاده‌ ها را مقایسه می‌ کنیم ملاحظه می‌شود که نزدیک به ۹۰ درصد سویای تولیدی جهان از نوع تراریخته و تنها ۱۰ الی ۱۵ درصد سویای غیر تراریخته در بازارهای جهانی موجود است.

 بنابراین اگر هدف کمیسیون تلفیق مجلس از اعمال تعرفه بالا برای نهاده‌ هایی نظیر سویا ، ترجیح واردات نوع غیر تراریخته آن نسبت به نوع تراریخته توسط واردکنندگان باشد باید پذیرفت که میزان دسترسی این نوع کالا در جهان "محدود" است و از سوی دیگر در صورت دسترسی کامل به اندازه نیاز صنعت دام و طیور کشور ، واردات این نوع نهاده برای تولیدات محصولات پروتئینی توجیه اقتصادی نخواهد داشت ، چراکه بنا به اظهارات مسئولین وزارت جهاد کشاورزی نهاده‌ های دامی غیرتراریخته نسبت به نوع تراریخته آن گران‌ تر هستند و در صوت جایگزینی نهاده‌ های دامی تراریخته با نوع غیرتراریخته قیمت نهایی محصولات پروتئینی نیز بالا خواهد رفت.

 همین امر موجب می‌شود بسیاری از کشورهای واردکننده نهاده‌ های دامی ، واردات نوع تراریخته را به نوع غیرتراریخته ترجیح دهند. در برخی کشورها نظیر اتحادیه اروپا که دولت‌ ها و مصرف‌کنندگان آن بیشترین حساسیت را نسبت به مصرف محصولات تراریخته دارند تغذیه دامی محصولات تراریخته بلامانع دانسته می‌ شود ، به‌طوری‌ که بالای ۹۰ درصد سویای وارداتی در این اتحادیه از نوع تراریخته می‌ باشد!

 بنابراین قبل از اعمال چنین محدودیت‌ هایی در مبادی وارداتی کشور باید دید آیا خرید نهاده‌ های غیرتراریخته با قیمت بیشتر ، آن‌ هم برای تغذیه دام و طیور برای تولیدات پروتئینی ما دارای مزیت است؟ و اگر مزیت خاصی برای آن متصور است چرا کشورهای دیگر چنین راهی را در پیش نگرفته‌ اند؟!

 پویان مجتبوی
#یادداشت_کارشناسی
#کمیسیون_تلفیق_بودجه_97
#محدودیت_واردات_نهاده_های_دامی
#افزایش_قیمت_محصولات_پروتئینی
#سیاست_حمایتی


  واحد مطالعات امنیت غذایی مصاف
https://t.me/joinchat/AAAAAEMLE1NBxE6ePIdZTQ


 • تعداد صفحات :4
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic