جلوگیری از آتش سوزی کاه و کلش مزارع

چهارشنبه 6 تیر 1397 10:48 ب.ظ

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c98.jpg

کارشناسان معتقدند سوزاندن کاه و کلش بعد از برداشت محصول ، ریز موجودات زنده خاک از جمله انواع باکتری ، قارچ ، جلبک و گلسنگ و همچنین مواد آلی خاک را نابود و مواد مغذی زمین را از بین برده و آلودگی محیط زیست را نیز در پی دارد.

 آتش زدن کاه و کلش باور غلط و زیان‌ باری است که میزان نفوذپذیری خاک را کاهش می‌ دهد ، مواد آلی خاک را از بین می‌ برد ، میزان فرسایش آبی و بادی را افزایش می‌ دهد. این سنت غلط علاوه بر خسارت جبران‌ ناپذیری که بر خاک دارد کیفیت و عملکرد محصول را در سال آینده کاهش می‌ دهد. 

 جالب است بدانید آتش زدن کاه و کلش کشاورزی جرم بوده و طبق مواد قانونی ۲۲ و ۳۳ قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی با مجرمین برخورد می شود. البته لزوم بازنگری در اینگونه قوانین ضروری به نظر می‌ رسد زیرا اصولاً قانونی که طیف گسترده‌ ای از جامعه از منظر آن متخلف باشند نمی‌ تواند قانون مناسب و مفیدی تلقی شود‌.

#فرسایش_خاک


کامیکاتسو ، زباله ها را به ۴۵ دسته تقسیم میکند

چهارشنبه 6 تیر 1397 10:23 ب.ظ
طبقه بندی:کشور های مختلف، 

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c100.jpg

 کامیکاتسو ، شهر کوچکی در جنوب غربی ژاپن کمترین زباله تولیدی جهان را در شهرها دارد ، این شهر زباله ها را به ۴۵ دسته تقسیم میکند و ساکنان باید شخصا زباله هایشان را تحویل شهرداری بدهند!


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c86.jpg

تحقیقات جدید نشان داد ، مصرف ماهی های چرب می‌ تواند به کاهش درد ناشی از شیمی‌ درمانی کمک کند.


تا حالا دقت کردین...

سه شنبه 5 تیر 1397 07:25 ب.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

امروز درجمع مسئولان قضایی ،
هم رئیس جمهور و هم رئیس مجلس ،
از همه چی درست و نادرست تحلیل ارائه دادند
و از قوه قضاییه خیلی درخواست ها مطرح کردند ،
غیر از این خواسته های به حق مردم مبنی بر
برخورد قاطع با نزدیکان مسئولان کشور که مرتکب فساد شدند و درخواست اشد مجازات برای آنها

از قوه قضائیه درخواست های مختلفی داشتند غیراز درخواست برخورد قاطع و اشد مجازات برای مدیرانی که حقوق های نجومی و نامشروع دریافته اند

از همه چی صحبت کردند غیر از درخواست برخورد قاطع و اشد مجازات برای اختلاسگران و کسانی که وام های کلان نامشروع گرفته اند...


همان مفاسد و مواردی که ازجمله علل بی اعتمادی و نارضایتی امروز مردم ایران شده است...


آمریکایی بخر - آمریکایی استخدام کن !

سه شنبه 5 تیر 1397 07:10 ب.ظ
طبقه بندی:سیاست، کشور های مختلف، 

ترامپ تابوی حمایت گرایی در اقتصاد جهان را شکست! آمریکایی بخر - آمریکایی استخدام کن !

 کسانی که این روزها اخبار اقتصادی دنیا را دنبال می کنند ، احتمالا واژه « protectionism » یا « حمایت گرایی » را درباره اقدامات ترامپ شنیده‌ اند. حمایت‌ گرایی به مفهوم در نظر گرفتن امتیازات خاص به نفع تولیدکننده داخلی ، تا همین یکی دو سال پیش یک نوع « تابو » در نظام سرمایه‌ داری جهانی بود ، چرا که طبق اصول اساسی تجارت جهانی حمایت‌ گرایی و دادن مزیت رقابتی به محصولات داخلی از سوی یک کشور عضو ، به ضرر سایر رقبا ، یک تخلف بزرگ و نقض عهد محسوب می شود.

 و این تابویی است که ترامپ در ماه‌ های اخیر به صراحت و روشنی شکسته است و اعمال نظام تعرفه‌ ای تا ۲۵ درصد بر کالاهای چینی و اروپایی و کانادایی در قاموس تجارت جهانی یک تخلف بزرگ است.. مقصود نهایی ترامپ این است که با وضع تعرفه‌ های چشمگیر ، قیمت تمام شده کالاهای تولید شده در خارج از خاک آمریکا را برای مصرف در بازار آمریکا بالا ببرد و احتمالا در آینده نزدیک  با اقدامات تکمیلی ، قاعده‌ ی به صرفه بودن تولید در خاک چین و مکزیک و ویتنام و... را برای برندهای آمریکایی که سال‌ هاست دیگر در خاک آمریکا تولید نمی شوند ، تغییر دهد تا بخش زیادی از این برندها را به برگرداندن خط تولید خود به خاک امریکا وادار نماید.

#حمایت_از_کالای_ایرانی
#اقتصاد_مقاومتی


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c81.jpg

این همه سد زدیم روی رودخانه‌ های عظیم کارون و کرخه تا امروز شاهد باشیم مردم #خوزستان آب شور در لوله‌ هایشان جریان دارد؟!

#بحران_مدیریت_آب
#مافیای_سدسازی


مهندس محمود حجتی در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور ، پیشنهاد کرد : در راستای حمایت از کالای ایرانی ، موضوع ممنوعیت مصرف چای خارجی توسط دستگاه های دولتی و نهادها در دستور کار هیئت محترم وزیران قرار گیرد.


و سوءمدیریت آب همچنان می‌ تازد...

سه شنبه 5 تیر 1397 06:25 ب.ظ

مدیرعامل آبفای آبادان : مشکل شوری آب شهرهای خرمشهر و آبادان تا حدودی برطرف شده اما هنوز روستاها در وضعیت نرمال قرار نگرفته است./ امسال به خاطر خشکسالی که در ۵۰ سال گذشته بی‌ سابقه بوده رودخانه ورودی ندارد و تماماً آب شور دریا و خلیج‌ فارس است که وارد این رودخانه می‌ شود.

 سوءمدیریت وزارت نیرو در تخصیص حق آبه محیط زیست و کشاورزان ، خوزستانی که پر از هور و تالاب بود را به بیابان تبدیل کرده است!!

#بحران_مدیریت_آب
#وزارت_نیرو


افزایش تملک مرغداری‌ ها توسط بانک‌ ها

سه شنبه 5 تیر 1397 06:13 ب.ظ

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c83.jpg

 هر دم از این باغ بری می‌ رسد! افزایش تملک مرغداری‌ ها توسط بانک‌ ها

‼️ عدم توان پرداخت به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی موجب انباشت بدهی مرغداران و تملک املاک آن‌ ها توسط بانک‌ ها شده.


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c87.jpg

⭕️ تولید #مارچوبه در سطح ۳۰ هکتار در کشت و صنعت شهید رجایی

⁉️ مارچوبه؟؟!!! در خوراک دام و طیور تقریباً بیش از ۸۰ درصد وابسته‌ ایم آنوقت این کشت و صنعتمان به تولید مارچوبه مشغولست!

 سال ۹۲ با به اوج رسیدن محدودیت‌ های بانکی و گسترش تحریم‌ ها از حوزه تجاری به پولی و مالی ، محموله‌ های کنجاله سویای وارداتی حدود دو هفته روی دریا ماند و امکان ترخیص نداشت. #تحریم غذایی نشده بودیم ولی همین اتفاق کافی بود تا قیمت مرغ به حدود سه برابر افزایش یابد و تنش شدیدی به بازارها وارد گردد.

‼️بگذریم از مسائل خاصی اجتماعی که پیش آمد و شاید قابل بازگو کردن نباشد. شاید از این نکات برخی ناراحت شوند ولی گفتن آن در شرایط کنونی کشور به حتما به صلاح است :

1⃣ تحریم‌ های بانکی نرفته در حال بازگشت است و هر چه سریعتر باید در داخل فکری به حال تامین نهاده‌ های دام و طیوری باشیم که آنها را وارد می‌ کنیم آن هم به شکل گسترده! در حال حاضر در شرایطی نیستیم که با وجود نیازها و اولویت‌های جدی زنجیره دام و طیور دست به تولید مارچوبه و امثالهم بزنیم آنهم در این سطح!

2⃣ با #بهره‌ برداری صیانتی از مراتع و چرای علمی و اصولی و نه #خروج دام مرتع ، می توان نیاز گوشت قرمز با کیفیت کشور را تامین نمود.

3⃣ بنیاد محترم شهید و سازمان تابعه کوثر بجای واردات دام‌ های خارجی بی‌ کیفیت ، روی اصلاح نژاد دام‌ های بومی ایرانی کار کنند تا سال‌ های آینده ضمن حفظ ذخایر ژنتیکی کشور نیاز کمتری به واردات علوفه همین دام‌ ها داشته باشیم!

4⃣ در عرصه #مراتع دست کاشت می‌ توان از تجربه #استرالیا استفاده کرد ( در این حوزه بیشتر خواهیم نوشت ان شاء الله )

5⃣ بجای تولید واحدهای دامی متراکم که نیاز به هزینه‌ های اولیه بالا دارد و همچنین به حد کافی تولیدِ مردمی به شمار نمی آید به سمت توسعه مدل‌ های چَرا محور برویم...

6⃣ و پیشنهادهای جدی دیگری که در مورد آنها خواهیم نوشت...


باغ بسیار قدیمی « برره »

سه شنبه 5 تیر 1397 06:47 ق.ظ

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c85.jpg

 باغ بسیار قدیمی « برره » که اکنون متعلق به بنیاد مستضعفان است ، حدود ۱۰۰۰ درخت داشته که متاسفانه با غفلت بنیاد ، بخش‌ های قابل توجهی از باغ به زمین بایر تبدیل شده

#تغییر_کاربری


گرانى نرخ

سه شنبه 5 تیر 1397 06:20 ق.ظ

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c80.jpg

امام صادق علیه السلام :

گرانى نرخ ، اخلاق را بد مى كند ، امانتدارى را از بین مى برد و انسان مسلمان را دلتنگ و بى قرار مى سازد

میزان الحكمه جلد ۳ صفحه ۴۹۳


 مدیرعامل شركت آب و فاضلاب خراسان شمالی با اشاره به اینكه ۳۰ درصد از شبكه آبرسانی در شهرهای استان فرسوده است گفت : نوسازی این شبكه های فرسوده بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

منبع : ایرنا

#بحران_مدیریت_آب
#وزارت_نیرو
#آب_هست_اما_ول_است


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c84.jpg
⭕️ توییت #گری_لوییس (نماینده سابق سازمان ملل در ایران) بعد از بازی ایران - پرتغال

در پنج سال اخیر این بهترین بازی بود ؛  امشب برید ولیعصر و کاش من می‌ تونستم به شما ملحق شوم


لایحه ضد تولید رد شد

دوشنبه 4 تیر 1397 05:15 ب.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c76.jpg

#خبر_خوش

‼️ کلیات لایحه اصلاح ساختار بخشی از دولت که در آن #وزارت بازرگانی تشکیل و #قانون تمرکز لغو می‌ شد در مجلس رای نیاورد!

#لایحه_ضد_تولید اصلاح ساختار بخشی از دولت در مجلس شورای اسلامی رد شد...

‼️روشنگری‌ ها اثر کرد و نمایندگان محترم مجلس این بار به نظرات کارشناسان بی اعتنایی نکردند!

 *تبریک به همه*


نمایشنامه نویس آلمانی و کارگران تئاتر ،  بی سوادی را چنین تعریف می کند

 بدترین نوع بی سوادی ، بی سوادِ سیاسی است.

 بی سواد سیاسی کور و کر است ، درک سیاسی ندارد و نمی‌ داند که هزینه‌ های زندگی از قبیل قیمت نان ، مسکن ، دارو و درمان همگی وابسته به تصمیمات سیاسی هستند.

 او حتی به جهالت سیاسی خود افتخار کرده ، سینه جلو می‌ اندازد  و می گوید که :  “از سیاست بیزار است"!


عواقب اینگونه رای دادن...

دوشنبه 4 تیر 1397 04:46 ب.ظ

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c75.jpg

قطعا کشوری که در آن  هنگام رأی دادن ، بجای نگاه به نظر کارشناسان حوزه سیاست و اقتصاد ؛
براساس قِروفِر و تبلیغات  بازیگر و فوتبالیست و سلِبریتی ها رأی میدهند ؛
حال و روز خوبی نخواهد داشت.


واردات چه چیزهایی ممنوع شد؟

دوشنبه 4 تیر 1397 07:50 ق.ظ

به‌طور کلی ، واردات ۱۳۳۹ ردیف تعرفه‌ ای ممنوع شده که نزدیک به ۱۴۰۰ قلم کالا هستند. با برخی از این کالاها بیشتر سروکار داریم و می‌ توانیم به این چند دسته اشاره کنیم :

1️⃣ خوراکی‌ ها : شیرخشک صنعتی ، عسل طبیعی ، چای سبز ، چای کیسه‌ ای ، بیسکوئیت و ویفر ، سیب‌ زمینی ، زیتون ، سس گوجه‌ فرنگی ، آبجوی غیرالکلی ، آب و آب‌ معدنی ، قوطی کمپوت و کنسرو ، قوطی نوشابه و آبمیوه ، سرکه و...

2️⃣ لوازم خانگی و بهداشتی :
اشیاء سر میز یا آشپزخانه ، هود ، یخچال‌ فریزر ، صندوقچه ، کابینت ، ویترین ، آب‌ سردکن و آب‌ گرم‌ کن ، دستمال‌ بهداشتی‌ آرایشی ، صابون ، مایع رخت‌ شویی ، شمع ، ملامین ، کاغذتوالت ، دستمال‌ سفره ، پتوبرقی و سفری ، کف‌ شور ، قاب‌ دستمال ، اجاق‌ گاز ، فر ، گردگیر ، ظرف‌ شویی و روشویی از فولاد زنگ‌ نزن ، لوازم‌ بهداشتی یا پاکیزگی ، در و کابین آسانسور ، ماشین لباس‌ شویی تمام‌ اتوماتیک و دوقلو ، چرخ‌ خیاطی ، اتو ، جاروبرقی ، آب‌ میوه‌ گیری و آسیاب ، ریش‌ تراش ، ماکروویو ، انواع فرها و خوراک‌ پزها ، قوه‌ ساز و چای‌ ساز ، توستر ، دربازکن تصویری و غیرتصویری ، سینمای خانگی ، انواع گیرنده تلویزیون دیجیتال ، گیرنده تلویزیون اینترنتی ، لامپ و...

3️⃣ لوازم اداری و درسی : در و پنجره ، پرده‌ کرکره ، لوازم برای دفتر کار و مدارس ، مجسمه زینتی ، صنایع‌ دستی چوبی ، پاکت ، کارت‌ پستال ، دفاتر حسابداری ، دفترچه مشق ، جلد کتاب و پرونده ، انواع گاوصندوق ، قفسه بایگانی ، زنگ اخبار ، قاب عکس ، مداد و مدادرنگی ، فلاسک و...

4️⃣ پوشاک : لباس‌ های دوتکه مانند کت و جلیقه و شلوار برای مردان و کت و دامن برای زنان ، لباس‌ های دوخته‌ شده با پارچه کش‌ باف و قلاب‌ باف ، جوراب واریس ، جوراب ساق‌ بلند زنانه ، شال ، دستمال‌ گردن ، چادر و روسری ، مقنعه و روبند و مانند آن ، گن ، سینه‌ بند ، کرست ، دستکش و نیم‌ دستکش ، و سایر لباس‌ های مردانه و زنانه.

5️⃣ مواد :  سنگ‌ های آکوسین ، رخام ، مرمر ، تراورتن ، مرمریت ، قلوه‌ سنگ ، خاک رس ، گج ، آهک ، سیمان ، کروم و انواع سنگ و چدن و...

6️⃣ ابزارها و نقلیه‌ ها : اره ، تیغه ، سوهان ، انبردست ، قیچی ، لوله‌ بر ، منگنه ، فلزبُر ، آچاربکس ، چکش ، پیچ‌ گوشتی ، رنده و اسکنه ، دستگاه علف‌ زن ، تراکتور ، خودرو کارتینگ ، آمبولانس ، وسایل نقلیه با موتور برقی ، کامیون حمل بتن و ماشین آتش‌ نشانی.

7️⃣ و برخی دیگر : ماسک جراحی و کمربند و جلیقه نجات ، کفش اسکی ، کلاه ، هلی‌ شات ، دسته بازی و...

منبع : گمرک


به هوش باشید!

دوشنبه 4 تیر 1397 07:35 ق.ظ
طبقه بندی:سیاست، ضربه های دشمن به ایران، 

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c74.jpg

ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم ؛
ترکیبی از
جهالت داخلی + حماقت داخلی + خیانت داخلی + دشمنیِ دشمن
درکنار هم سبب میشود که ارزش پول ملی ما حتی از سوریه جنگ زده هم کمتر شود.

تا حالا دقت کردین...

 در این نابسامانیِ اقتصادی  آنچه از مسئولان مربوطه در سازمان ها و نهادهای مربوطه ازجمله دولت و مجلس  داریم مشاهده میکنیم این است که صرفاً به توصیف و گزارشگری شرایط موجود میپردازند!!! یعنی بجای رسیدگی قاطع و مؤثر برای رفع مشکلات کشور ، صرفاً و صرفاً شدند گزارشگر وضع موجود ( نهایتا یک چیز تو مایه های  مزدک میرزایی و جواد خیابانی ) ؛ فقط همون چیزهایی که مردم ازش ناراحت هستند رو اینا میان جلو دوربین و همون ها رو تکرار میکنن!!!!!!!!! (یعنی در این حد...)
خوب خوبهاشون یک اظهار تأسفی هم چاشنی کار دارند...

#تا_حالا_دقت_کردین


در زمین شیطان

دوشنبه 4 تیر 1397 07:20 ق.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

با حمله‌ ی آمریکا به افغانستان ، با این تحلیل اشتباه که بعد از افغانستان ، نوبت حمله‌ آمریکا به ایران است ، ۱۳۵ نفر از نمایندگان مجلس ششم ، در نامه‌ ای به رهبری نوشتند : « با این حال و روز کشور ، فرصت چندانی باقی نمانده است... اگر جام زهری باید نوشید قبل از آنکه کیان نظام و مهمتر از آن ، استقلال و تمامیت ارضی کشور در مخاطره قرار گیرد باید نوشیده شود. »!!!

 حالا ۱۶ سال از آن روزها می‌ گذرد و برخلاف تصور این افراد ، آمریکا تا به امروز ، جرأت حمله کردن به ایران را به خود نداده است.

 ۱۶ سال بعد از آن روزها ، عده‌ ای دیگر از همان جماعت (که البته امروزه که رنگ و لعاب معتدل به خود گرفته اند) باز هم دست به نگارش نامه‌ ای خطاب به مسئولان نظام زده و خواهان « مذاکره_مستقیم و بدون هیچ پیش شرطی » با آمریکای ترامپ شده‌ اند.

 ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و ۱۶ سال هم از نامه‌‌ نمایندگان مجلس ششم می‌ گذرد ، آن نمایندگان هرکدام سرنوشت قابل تأملی پیدا کردند و این ایران است که نه تنها  هر روز بر اقتدارش افزوده شده ، بلکه توانسته است سیاست‌ های آمریکا در منطقه را با شکست مواجه کرده و آن ها را از عراق و سوریه و لبنان و... خارج کند.

 واقعیت قضیه همان است که #رابرت فورد ، آخرین سفیر واشنگتن در دمشق ساعتی پس از شلیک موشک‌ های ایران به مقرهای داعش ، در گفت‌ و گو با روزنامه‌ ی سعودی الشرق‌ الاوسط آن را بیان کرد :
" آمریکایی‌ ها بزودی خواهند فهمید که توان نظامی ایستادن مقابل ایران را ندارند... ایران آمریکایی‌ ها را مجبور خواهد کرد که از سوریه عقب‌ نشینی کنند ؛ همان‌ گونه که از بیروت در سال ۱۹۸۳ و از عراق در سال‌ های اخیر عقب‌ نشینی کردند... "


سوالی در مورد #تنظیم بازار!

دوشنبه 4 تیر 1397 07:06 ق.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c73.jpg

⭕️ ادبیات سخیف معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در جواب سوالی در مورد #تنظیم_بازار!
⁉️ آقای معاون وزیر مگر دوره قاجار است که خود را موظف به پاسخگویی نمی‌ بینید؟!


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c59.jpg

#توییت
#جهاد_سازندگی
#باید_پاسخگو_باشند


#دکان ملی خشکسالی

جمعه 1 تیر 1397 07:55 ب.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c56.jpg

 پول می‌ دهیم و اشتغالزایی میکنیم  مرکز و ستاد و شورای مقابله و یا حل یک #معضل ایجاد میکنیم تا ان شاء الله روزی حل شود! چرا باید حل شود؟! اگر حل شود که این دوستان بی کار می شوند!

‼️اصولاًً مرغ این عزیزان هم یک پا دارد! اگر خدا با طوفان نوح هم کشور را بشوره ببره بار هم در بحران آب به سر می بریم! مگر وحی نازل شده ایران در بحران است؟!

‼️انگار نه انگار ۷۰ درصد بارندگی #تبخیر میشه و یا اینکه تبدیل به سیل می‌ شود! در هر صورت کشاورزی مهم ترین بخش تولید کشور تقصیر دارد نه نحوه مدیریت منابع آب!

‼️به قول یکی از #مسئولین طوری می‌ گویند ایران دچار خشکسالی شده انگار قبلاً سالی ۱۰۰۰ میلی متر بارندگی در ایران داشتیم الان رسیده به سالی ۲۶۰ میلیمتر!! اقلیم ایران همیشه همین بوده و همینطور خواهد بود دست روی زانوهایمان بگذاریم از این عقل به خودمان زبانزد جهان استفاده کنیم و به جای تعطیل کردن اینجا و آنجا و نکاشت و هزار مدل طرح تخیلی دیگر برای حل مشکلات خلاقیت و نبوغ بخرج دهیم!

#بحران_مدیریت_آب
#آبخیزداری
#تعارض_منافع
#کاریکاتور


بازسازی DNA آبله

جمعه 1 تیر 1397 07:50 ب.ظ
طبقه بندی:کشور های مختلف، 

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c57.jpg


 سال ۲۰۱۷ در مقاله ای که در ساینس منتشر شد نوشته بود محققان کانادایی در ۶ ماه و با صرف هزینه ۱۰۰ هزار دلاری موفق به بازسازی DNA آبله شدند. بیماری آبله طی سال ها جان میلیون ها نفر را گرفت و تا کنون تصور میشد که منقرض شده باشد!

#واکسیناسیون
#نه_به_جهل
#واکسن_ملی


واکنش رهبری به انحلال جهاد سازندگی

جمعه 1 تیر 1397 07:45 ب.ظ

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c58.jpg

 واکنش رهبری به شنیدن خبر انحلال تشکیلات مهم و راهبردی #جهاد سازندگی و ایجاد یک وزارتخانه جدید و ابراز نگرانی ایشان از این موضوع خطاب به رئیس جمهور وقت!


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c55.jpg

مصوبه شورای اقتصاد در خصوص اصلاح مصوبه موضوع قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی ، برگ سبز چای و پیله‌ تر ابریشم برای سال ۱۳۹۷ و محصولات باغی برای سال ۱۳۹۶ ابلاغ شد.

  متن این مصوبه به شرح زیر است :

  #شورای_اقتصاد در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۳/۷ درخواست‌ های شماره ۱۷۸۸۳/۰۲۰ مورخ ۱۳۹۶/۷/۱۹ و ۲۰۱۳/۰۲۰ مورخ ۱۳۹۷/۲/۸ وزارت جهاد کشاورزی در مورد اصلاح مصوبه شماره ۴۵۵۲۳ مورخ ۱۳۹۷/۲/۵ شورای اقتصاد موضوع قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی ، برگ سبز چای و پیله‌ تر ابریشم برای سال ۱۳۹۷ و محصولات باغی برای سال ۱۳۹۶ را به استناد ماده (۳۶) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) بررسی و به شرح ذیل مورد تصویب قرار داد.

1⃣ در توضیحات ردیف ۶ جدول شماره (۱) مصوبه مذکور درصد عیار برای چغندرقند پاییزه از ۱۶ درصد به ۱۵ درصد تغییر می‌ یابد. نحوه محاسبه قیمت خرید چغندرقند پاییزه برای عیارهای مختلف ، بر اساس فرمول مورد توافق وزارت جهاد کشاورزی و انجمن صنفی کارخانه‌ های قند و شرک ایران تعیین می‌ شود.

2⃣ متن ذیل در انتهای جدول شماره یک مصوبه فوق اضافه می‌ شود.

 در قبال تحویل هر تن چغندرقند ۲۰ کیلوگرم تفاله خشک (به نرخ هر کیلوگرم ۱۲۰۰ ریال برای چغندر قند بهاره و ۱۰۰۰ ریال برای چغندرقند پاییزه) و ۲ کیلوگرم قند یا شکر (به نرخ هر کیلوگرم ۷۵۰۰ ریال برای چغندر قند بهاره و ۶۵۰۰ ریال برای چغندر قند پاییزه) به عنوان جایزه تحویل می‌ شود. به ازای هر کیلوگرم چغندرقند مبلغ ۴۱۰ ریال هزینه حمل در سقف قیمت ابلاغی منظور شده است. آقای #نوبخت عزیز "وزارت جهاد و کشاورزی" دیگه کجاست برادر؟!  خدا رحم کنه به محتوای نامه ای که با این سطح از دقت نوشته و ابلاغ شده!


دولت غرق در فساد

جمعه 1 تیر 1397 07:35 ب.ظ
طبقه بندی:سیاست، 

حتما و حتما با دقت و تا انتها بخوانید


 همیشه مانده بودم چرا شرکتهای پتروشیمی به فروش ارز به قیمت ۴۲۰۰ تومان تن میدهند؟!

 برای من سوال بود که چرا به دولت فشار نمی‌ آورند که ارز خود را به قیمت بازار ، که بین ۷ هزار تا ۸ هزار تومان است معامله کنند؟!

 بالاخره فهمیدم و می‌ خواهم برای شما تعریف کنم.

✅ فقط اگه سرپا یا در حال حرکتید ، اول بنشینید و بعد بادقت بخوانید...

 ارز صادرکنندگان ، مثلا پتروشیمی یا فولاد ، در اختیار بانک مرکزی در حسابهای خارج کشور قرار می‌ گیرد.
 وارد کننده ثبت سفارش میگیرد و میرود بانک مرکزی میگوید که دلار ۴۲۰۰ تومانی می‌ خواهم.

 بانک مرکزی به هر صادرکننده ارز داری ، ۵ تا واردکننده معرفی میکند تا وارداتچی ها بروند از او دلار بخرند‌.

 واردکننده‌ ها به شرکت صادرکننده ، مراجعه می‌ کنند. مثلا میروند دفتر‌مرکزی یک شرکت پتروشیمی و هر کدام چانه می‌ زنند که پتروشیمی دلار ۴۲۰۰ تومانی به آنها بفروشد.

 شرکت پتروشیمی هم فقط می‌ تواند به نرخ ۴۲۰۰ تومان بفروشد ، پس چطوری بین متقاضی‌ های ارز یکی را انتخاب میکند؟


 مدیر پتروشیمی به وارداتچی ها یادآوری میکند که قیمت ارز در بازار مثلا ۷۵۰۰ تومان هست و طرفین شروع میکنند به چانه زدن و چون در اینجا ۵ متقاضی هست ، پس قیمت میاد بالا.

 یک واردکننده به بنده گفت که دیروز ۳۰ میلیون دلار ارز ۷۲۰۰ از یک پتروشیمی دولتی خریده است ؛
به عبارتی
 ۳۰ × ۴۲۰۰ = ۱۲۶
۱۲۶ میلیارد تومان چک در وجه شرکت پتروشیمی کشیده است.


✅ اینجا جالب تر می‌ شود

بعد بابت اختلاف ۳۰۰۰ تومانی :
 ۳۰ × ۳۰۰۰ = ۹۰
۹۰ میلیارد تومان چک در وجه شخص مدیر پتروشیمی دولتی کشیده است!


⁉️گفتم آخر مگر میشود؟!؟!

 چون حساب های بانکی راحت قابل کنترل است. مگر میشود کسی حساس نشود که این آقای مدیر پتروشیمی چطور است که چندروز یک بار ۹۰ میلیارد تومان وارد حسابش میشود؟؟؟؟؟؟

 پاسخ داد مدیرهایی که محافظه‌کار هستند یکجور دیگر با من حساب میکنند. میگویند ۱۲۶ میلیارد تومان چکی که بابت ۳۰ میلیون دلار دادی ، واقعا معادل ۱۷/۵ میلیون دلار ۷۲۰۰ بوده است. پس مدیر پتروشیمی یک شماره حساب خارج از کشور به من میدهد و میگوید وقتی ۳۰ میلیون دلار را از بانک مرکزی تحویل گرفتی ، ۱۲/۵ میلیون دلارش را به این شماره حساب واریز کن.
اینجوری عملا ۱۷/۵ میلیون دلار به قیمت ۷۲۰۰ خریدم.

 گفتم اگه به نرخ ۷۲۰۰ تن ندهی چه میشود؟ گفت : ارز را میدهد به یکی دیگر از ۴ متقاضی دیگر...

 این فرمول فاسد مختص یک پتروشیمی دولتیِ خاص نیست ، شامل فولاد و همه صادرکننده‌ های دیگر هم میشود.

 اگر دولت از خیر ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌ گذشت (ارزی که منتش را بر سر مردم هم میگذارد!!!!!!) و نرخ ارز را آزاد می‌ کرد ، این پول های بیت المال وارد یک شرکت دولتی می‌ شد ، اما حالا گیر مدیر فاسدش می‌ آید!!!

 اگه توانستید حساب های خارج از کشورش رو ردگیری کنید...

دکتر پویان ناظران

منبع : نجوا


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c61.jpg

نوبت تکتک تان می رسد ، از کجا آوردید؟

#اعاده_اموال_مسئولین
#شفافیت_اموال_مسئولین
#ویلای_ولنجک


 او اجرا نکرده ؛ شما که در این دو سال در مجلس هستید ، چه کار کردید؟

 « رئیس محترم مجلس چندی پیش گفتند که فلان قانون را دو سال است که فلان دستگاه اجرا نکرده ؛ سؤال بنده این است که خب در این دو سال شما که مجلس هستید ، چه‌ کار کردید؟ [اگر] او اجرا نکرد ، شما باید دنبال بکنید. چرا اجرا نشود؟ این‌ همه شما خرج میکنید وقت و عمر و پول و امکانات و مانند اینها را برای اینکه این قانون تصویب بشود ؛ حالا این قانون بعد از این‌ همه مقدّمات ، تصویب شده ، آن مسئول اجرا نمیکند! خب باید یک فکری برایش بکنید ».
۹۷/۳/۳۰


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/677/2028828/c52.jpg

دولت بنفش چه میکند؟

⭕️ حجم نقدینگی ایران برای اولین بار از تولید ناخالص داخلی فراتر رفت

نسبت نقدینگی به تولید ناخالص داخلی در پایان سال گذشته به ۱۰۳.۳ درصد رسید.


 • تعداد صفحات :2
 • 1  
 • 2  


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic